Яготинський інститут ПрАТ «ВНЗ «МАУП»
Про інститут

Про Яготинський інстит МАУП

Однією з безумовних переваг МАУП перед іншими навчальними закладами є його стратегія щодо наближення вищої школи до регіонів. Саме це дало поштовх до створення у 2000 році ще одного навчального закладу - економіко - правового технікуму МАУП на Яготинщині. Всіляко сприяв створенню та становленню нового навчального закладу тодішній голова районної державної адміністрації В.П.Семеняка. Того ж 2000 року директором закладу стала Тамара Миколаївна Чорноштан. 

Почався ріст і становлення вузу. На двох спеціальностях заочного відділення: право та фінансовий менеджмент навчалося у 2000 році 13 студентів, у 2001 - 56 студентів, а у 2002 році відкрилося денне відділення і вуз «переїхав» у власне приміщення у якому все: від підлоги і стін до бібліотеки, тренажерних залів і комп'ютерних класів було створено руками і стараннями працівників колективу Т.М.Чорноштан. І тут не було примусу, була тільки злагоджена робота однодумців, людей, для яких честь закладу, його розвиток були передусім. Із яскравих особистостей, відданих справі викладачів та співробітників першому директору Яготинського відділення МАУП Т.М.Чорноштан вдалося створити дружній колектив працівників, які забезпечують високу якість професійної підготовки студентів. А головний метод управління в діяльності Тамари Миколаївни - особистий приклад.

Новий навчальний заклад із відкриттям привітали доктор політичних наук, професор, академік МКА Бебик В.М. Серед почесних гостей - Генеральний директор Всеукраїнського університету Лободаєв В.М., голова Яготинської районної державної адміністрації Семеняка В.П., голова районної ради Кулинич В.В., міський голова Лісовий А.В.

Перші дев'яносто п'ять студентів стаціонару у 2002 році обирали вже із п'яти спеціальностей: соціально - правова робота, фінансовий менеджмент, бухгалтерський облік, правознавство, фінанси.

Саме тоді вперше в урочистій тиші пролунала клятва, яку традиційно повторюватимуть усі наступні покоління наших студентів:


Я, студент МАУП, перед лицем своїх товаришів, перед світлою пам'яттю тих, хто віддав своє життя за щастя сьогодення урочисто клянусь:
- глибоко оволодівати теоретичними знаннями і практичними навичками необхідними для роботи, примножувати традиції і славу АКАДЕМІЇ. Бути гідним звання студента МАУП. Клянусь.

   В 2010 році був відкритий коледж при Яготинському інституті МАУП, де випускники 9-х класів мають можливість вступати на денну форму навчання за такими спеціальностями: "Соціально-правова робота", "Фінанси" та "Організація виробництва". Нині в коледжі навчаються понад 120 студентів, працюють досвідчені викладачі. По закінченню студенти отримують диплом молодшого спеціаліста і при бажанні вступають до Яготинського інституту МАУП відразу на 3-й курс.

   У Коледжі підготовка молодших спеціалістів здійснюється на базі повної загальної середньої освіти (11 класів) та базової загальної середньої освіти (9 класів). Згідно з чинним Законом України «Про вищу освіту» в Коледжі, який є галузевим вищим навчальним закладом, здійснюється підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст та проходить процедура ліцензування на право провадження освітньої діяльності, пов'язаної із здобуттям ступеня бакалавра.

За період становлення вузу до переліку спеціальностей додалось більше десятка нових, розширилася матеріально - технічна база, до послуг студентів є примірники книг, як наукового так і науково - пізнавального характеру, передплатні видання, періодика для майбутньої професійної роботи, крім того всі студенти забезпечуються підручниками та методичними матеріалами.

У закладі працює спортивний гурток, члени якого відстоюють честь не лише вузу, а і нашого рідного міста, за що також мають безліч грамот та кубків. Зокрема, грамоту за зайняте третє місце у чемпіонаті з футболу на кубок міста, за перше місце в турнірі з настільного тенісу, присвяченому 80 -й річниці створення Київської області.На базі інституту створена волонтерська організація «Промінь добра», студенти якої надають допомогу дітям учасників АТО, переселенцям та дітям із малозабезпечених сімей.

Студенти мають можливість розвивати свої творчі здібності у хореографічній та вокальній студіях, працювати у літературно - мистецькій майстерні, займатися спортом, грати у команді КВК. Заохоченням для активних студентів є поїздки та екскурсії, змістовне життя висвітлює студентська газета, працює радіостанція.

Цікаво і різноманітно проводять студенти своє дозвілля - організовуються вечори відпочинку, дискотеки, спортивні змагання, зустрічі з цікавими людьми. Маупівці мають чимало нагород за участь у різних конкурсах, тільки на «Артпалітрі - 2007» Яготинський інститут виборов 7 перших місць із восьми номінацій, а студент Дмитро Демиденко одержав диплом за зайняте третє місце в конкурсі зі спортивних танців у Болгарії. Талановита художниця Алла Мільке отримала диплом першого ступеня у номінації «Образотворче мистецтво» Всеукраїнського фестивалю художньої творчості «Артпалітра - 2010», а аматорський театральний колектив МАУП нагороджений дипломом у відкритому обласному фестивалі «Театральна вертикаль».

На майбутнє складено багато планів: це і збереження та примноження наукового багажу, покращення матеріально - технічної бази і звісно - здобуття нових перемог, адже місією Яготинського інституту МАУП є формування нових поколінь ділових людей, спроможних створювати й ефективно управляти українським бізнесом у ринкових умовах, бути кращими в Україні та конкурентоспроможними у регіональному, всеукраїнському, європейському та світовому просторі.