Студенти та заходи

До Міжнародного дня вишиванки в м.Яготині справжнє свято!

День вишиванки відзначають кожен третій четвер травня і в цьому році - це 16 число. Вишиванка - візитна картка України. Студенти інституту та коледжу взяли участь у проведенні районного свята, яке проходило під лозунгом: "Вдягни вишиванку, збережи звичаї, об'єднай Україну!" Символічно, що студенти Яготинського інституту очолили колону прикрашену жовто- блакитними кульками та прапором МАУП, а з вітальним словом виступив студент першого курсу Босак Дмитро.

26 КВІТНЯ - ДЕНЬ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ та МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ РАДІАЦІЙНИХ АВАРІЙ І КАТАСТРОФ

До цього дня у Картинній галереї КЗ КОР «Яготинський історичний музей» була проведена тематична годинна «Пам'ять Чорнобиля». На зустрічі були присутні студенти Коледжу при Яготинському інституті МАУП та безпосередній учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Яковенко Роман Михайлович.

Вивчайте, гордіться та бережіть свою історію! 

У 1999 році Указом Президента було встановлено День пам'яток історії та культури. Він припадає на 18 квітня. В цей день згадують про те, що кожна країна - це своя історія та культура. Це свято всіх тих, хто цінує культурну спадщину і пам'ятає історію свого народу. Завдання цього свята - нагадати громадськості про необхідність збереження культурних надбань людства для майбутніх поколінь.

Виконуючи місію по вшануванню та збереженню пам'ятних місць, студенти Коледжу при Яготинському інституті МАУП спільно з науковими співробітниками КЗ КОР «Яготинський історичний музей», провели впорядкування могил загиблих у роки Другої Світової війни, що знаходяться у лісопарковій частині міста Яготина.

Виїздні практичні заняття студентів спеціальності "Соціальна робота" 

05 квітня в рамках навчального плану студенти Яготинського інституту та коледжу, спеціальності "Соціальна робота" взяли участь у виїздному практичному занятті на базі Соціально реабілітаційного центру для дітей та молоді з функціональними обмеженнями Деснянського району м. Києва. Така форма роботи стала можливою завдяки договору про співпрацю закладів та сприяння директора Центру Чунарьова А.В. (випускника Яготинського МАУП). Студенти працювали у групах (рольова гра), з документами, ознайомилися з роботою психолога, реабілітолога, соціального працівника, специфікою та формами роботи з людьми з особливими потребами, застосували свої теоретичні знання на практиці, та отримали неоціненний досвід.

В рамках реалізації принципу дуальної освіти на початку квітня студенти Яготинського інституту та коледжу спеціалізації "Соціальна робота" відвідали міський центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю м. Бровари. Майбутні соціальні працівники ознайомилися з роботою закладу, поспілкувалися з педагогами, взяли участь у проведенні практичних розвиваючих занять з вихованцями та інтерактивних ігор. Всіх студентів вразила атмосфера емоційного тепла та затишку центру, батьківської любові до дітей з боку вихователів та персоналу (77 осіб), технічне оснащення та методичне наповнення (кімната Моктесорі, мультимедійні дошки, надсучасний японський ліфт, сольові кімнати). Директор центру запросив студентів для проходження практики та працевлаштування по закінченні вузу. День перебування в Центрі промайнув, як одна мить, залишивши по собі незабутні враження та сльози радості та надхнення від спілкування.

Всесвітній день здоров'я 

2 квітня 2019 р. напередодні Всесвітнього дня здоров'я, відбулася зустріч студентів Яготинського інституту з директором Академії духовної трансформації людини (випускником Яготинського МАУП) Горею В.С. Студенти прослухали лекцію на тему: "Основи цілісного світогляду" та взяли активну участь у обговоренні питань щодо місця людини у Всесвіті, формування особистості та духовного розвитку, самовдосконалення.

Всесвітній день поезії 

21 березня студенти Яготинського коледжу та інституту були присутними на творчому вечорі поетів рідного краю - Вишневецького Анатолія Миколайовича та Міцкилевича Антона Болеславовича, який проходив в Яготинській картинній галереї. Звучали вірші та проза, присвячені сім'ям, батькам, голодомору, війні 1941-1945 рр., рідному Яготину, любовна лірика.

Інтелектуально-розважальна гра "Я люблю Україну" 

19 березня 2019 р. відбулася інтелектуально-розважальна гра "Я люблю Україну" між командами коледжу при Яготинському інституті МАУП та старшокласниками Яготинської ЗОШ №2. Шкода, що від гри відмовилися ЗОШ №1 та ЗОШ №3. Гра проходила у приміщенні актового залу Яготинського інституту та складалась з трьох турів: історичного, географічного, мовно-літературного. Команди продемонстрували знання мови, культури, історії, геральдики, звичаїв українського народу, географії. Зі значним відривом перемогла команда коледжу при Яготинському інституті МАУП. Зустріч завершилась дружнім чаюванням у кав'ярні закладу та обговоренням результатів. В якості призів гості отримали посібники з історії України, блокноти з логотипом Яготинського інституту.

До 205 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка 

14 березня 2019 р. для студентів Яготинського інституту та коледжу в приміщенні музею "Флігель Тараса Шевченка" відбулась літературна година "Я ніколи не забував Яготин...". В ході заходу студенти слухали пісню "Реве та стогне Дніпр широкий", читали його твори "Катерина", "Лілея", "Тризна", "Заповіт", листи до В.Рєпніної, А.Лизогуба. Наприкінці зустрічі прозвучали слова "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, Тебе своїм сучасником звемо".

13 березня 2019 р. в приміщенні бібліотеки Яготинського інституту пройшла зустріч з представниками історичного музею, які розповіли про перебування Шевченка в Яготині, де він створив копію портрета князя М. Г. Рєпніна, читав свої поеми «Катерина», «Слепая», написав поему «Тризна» з присвятою: «На память Княжне Варваре Николаевне Репниной». В місті зберігся колишній флігель у маєтку Рєпніних, де зупинявся Шевченко - пам'ятка архітектури ХІХ століття, відреставрована у 2003 році, зараз - музей.

05 березня 2019 року студенти Яготинського інституту та коледжу, взяли участь у тематичному заході: "Яготин у долі Т.Г.Шевченка", який проходив в картинній галереї. 

Булінг, як соціальна проблема

22 лютого 2019 р. студентами Яготинського інституту та коледжу завершені соціологічні анкетування серед учнів 9-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Яготина та району з питань "Булінг, як соціальна проблема". Отримані результати показали,що є необхідність у проведенні тренігів, лекцій, для учнів та батьків. Виходячи з потреби на базі Яготинського інституту працюватиме телефонна гаряча лінія, на якій бажаючі зможуть порадитись і отримати кваліфіковану допомогу психолога.

Святкування, присвяче Новому року - 2019! 

З нагоди Дня захисника Вітчизни у Яготинському інституті відбувся конкурс: 

"Нумо козаки!"

Змагання проходило між студентами 1, 2, 3 курсів. Це були і фізичні вправи: стрибки в мішках, віджимання від підлоги, армреслінг, піднімання гантелі і інтелектуальні: вікторина з історії українського війська, повторення скоромовок; і творчі: імпровізовані народні та сучасні танці. Перемогу отримали студенти 3 курсу, а друге місце одностайним рішенням жюрі, між 1 і 2 курсом. По закінченні конкурсу всі присутні скуштували солодощі та чай! 

Культурний захід на честь Катерини Білокур

07 грудня 2018 р. відбулася зустріч студентів коледжу при Яготинському інституті МАУП з науковим співробітником музею-флігелю Т. Шевченка Загородньою Л.В. під назвою "З квітами поріднилася", присвяченої 118 річниці з дня народження Білокур Катерини Василівни - української художниці, майстра народного декоративного живопису, представниці «наївного мистецтва», яка входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України, що народилася у с. Богданівка Яготинського району. В ході зустрічі студенти познайомились з життям та творчістю нашої великої землячки, дізналися, як неосвічена жінка із села стала художницею світового рівня, а її творчість викликала захоплення у всесвітньовідомих художників, зокрема П. Пікассо. Символічно, що студенти змогли доторкнутися до Божого дару в області образотворчого мистецтва нашої великої землячки Катерини Білокур.

Щорічна акція "16 днів проти насильства". 


В рамках дуальної системи Яготинський інститут та коледж долучився до Всеукраїнської та Міжнародної акції "16 днів проти насильства", яка проходитиме в закладі з 26.11 по 10.12. 2018р. 

Заплановані наступні щоденні заходи з профілактики насильства та жорстокого поводження, пропоганди гендерної рівності, толерантності та протидії порушенням прав людини:

27.11 - тренінг та відеоролик "Простір вільний від насильства" за участю представників Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та Служби у справах дітей та сім'ї;

В ході тренінгу розглядалися форми насильства, віктивна поведінка, зміни в законодавстві щодо протидії насильства в сім'ї, алгоритм взаємодії в разі вчинення насильства та специфіка роботи з жертвами. Були переглянуті відеоролики з профілактики жорстокого поводження та пропаганди відповідального батьківства. Особливо вразив студентів фільм про трагічну долю п'ятирічної дівчинки "Я сюди більше ніколи не повернусь". Запитання та роздуми викликав репортаж ТСН про долю жінки - жертви домашнього насильства. Студенти отримали рекламні матеріали профілактичного змісту.

30.11 - напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом проведення мозкових штурмів зі студентами за участю тренерів МГО "Альянс з Вілсніду в Україні";

Даний захід відбувся за сприяння районного Центру соціальних служб для сім'ї та молоді, працівники якого були медіаторами мозкового штурму. В ході зустрічі особливу увагу звернули на шляхи передачі Віл інфекції, ситуації, яка склалась в державі, районі, місті щодо поширення інфекції, а також на стигматизацію та упереджене відношення до хворих на Віл інфекцію та СНІД.

03.12 - у Міжнародний день людей з особливими потребами - майстер-клас для дітей-інвалідів "Чекаємо Різдво";

05.12 - у Міжнародний день волонтера, розпочне роботу пункт безкоштовних речей, для сімей та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах;

10.12 - у Міжнародний день прав людини - зустріч студентів з з представниками поліції, управління юстиції, працівниками Центру соціальних служб в справах сім'ї та молоді "Твої права та обов'язки".

Серед запрошених були: Головний спеціаліст відділу Яготинського бюро правової допомоги Підстрелив Н.А., головний спеціаліст відділу служби в справах сім'ї та молоді Шульга Н.С., фахівці - Твердохліб О.Ю., Хорунжа О.М., а також капітан поліції Білоус А.В. В ході зустрічі відбувся перегляд та обговорення фільмів, відеороликів, презентації. Особлива увага акцентувалась на відповідальності перед законом, вихованню в сім'ї, обов'язкам і правам студентів. Запрошені відповіли на усі запитання присутніх.

Заходи, присвячені Дню пам'яті жертв Голодомору та Гідності і Свободи

20 листопада 2018 р. студенти Яготинського інституту та коледжу взяли участь у тематичному заході " Я-українець, і цим пишаюся", приурочений до Дня Гідності і Свободи України. Серед запрошених: учасники майдану, волонтери, воїни АТО. Студенти декламували вірші, переглядали та обговорили відеоролик "Хронологія подій на майдані".

21 листопада 2018 р. у рамках вшанування пам'яті жертв голодомору в Україні, студентами Яготинського інституту та коледжу спільно з працівниками Яготинського історичного музею проведено захід на тему "Незламні духом". Під час якого студенти познайомили присутніх з біографією видатних особистостей, що пройшли через страшні роки голодомору 1932-1933 рр.